aktualizováno: 23.12.2018 18:37:43 

Chovatelská stanice BO-ZA-PI

O NÁS

 

 

 

 

Pes je jediný tvor na světě, který tě miluje víc než sám sebe

 a zarmoutí tě jen tehdy, když odejde do psího nebe.

 

    Moje teta měla chovatelskou stanici psů. Chovala německé ovčáky, foxteriéry a kolie. Takže mezi psy jsem se pohybovala tak od svých 5-ti let. Později jsem každým rokem jezdila k tetě na prázdniny a opět jsem byla mezi psy. Doma jsem žádného mít nemohla a proto jsem právě k této tetě jezdila moc ráda. Takže lásku ke psům vlastně u mne probudila tahle teta Terka. 

Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. 

Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček

image

   Svého prvního vlastního psa jsem si pořídila až v roce 1986. A jak to u většiny pejskařů bývá, časem nezůstalo je u psa jednoho, ale postupně v naší rodině přibývali další. Psa si pořídil i můj manžel a jedna dcera. Jako první přišla v roce 1986 do naší rodiny fenka německého ovčáka Darka Ort. Byl to vlastně můj první pes a jsem se na ní učila , jak se psy zacházet, vychovávat je a cvičit. Po třech letech si pořídil psa manžel. Byl to také německý ovčák - pes Kell z Pohraniční stráže. Byl hodně dominantní a po krátké době jsem ho cvičila já, protože mě lépe poslouchal. Manžela měl rád, ale moc ho neuznával.

  Když Darinka zestárla, začala jsem uvažovat, že bychom si měli pořídit nějakého dalšího mladšího pejska. Mezi tím dcera Radka, které bylo 10 let, se také pobláznila do psů a chtěla svého vlastního. Uvažovali jsme, jaké plemeno . Zvítězil malý černý knírač, kterého by Radka také vzhledem ke svému věku a kondici mohla zvládnout. A tak do rodiny přišla malá černá kníračka Rituška.

   Po ní přibyl další německý ovčák - pes Ajax od Hradu Lipky. Tenhle pejsek byl opravdu bomba. Velice pěkně ovladatelný, cvičitelný a poslušný. Mělla jsem ho od paní Běly Palečkové a ještě teď za něj děkuji.

  Tři měsíce po smrti Darinky umřel i Kellíček na torzi žaludku. Po různých úvahách, jakého psa si pořídit, jsem uviděla na výstavě leonbergera. Nebylo co řešit - bude to on. A tak k nám v roce 1997 přišla fenka Bessy Čejiva. Mezi tím umřela Rituška, která mela epilepsii. A k nám v roce 1999 přibyl další leonek Bary ze Slunného údolí. Když mu bylo pět let, přišla Kačenka, fenka křížence pražského krysaříka a trpasličího pinče. No a když pak měla naše Bessynka poslední vrh štěňátek, tak jsem se rozhodla, že si po ní jedno štěně nechám. A tak u nás zůstala fenka Darka BO-ZA-PI.

  Ve stejném roce jako přibyla Darinka, umřel Bary - byl hodně nemocný. Nedožil se ani svých 6-ti let. Do týdne byl u nás další německý ovčák - 6-ti letý Eron.Byl to služební pes, který hlídal v objektu, ale byl v tu dobu už hodně nemocný - měl zbytnělé srdíčko a vodu v břiše. Zachránili jsme ho tak den před smrtí. Dostal veškerou potřebnou lékařskou péči a léky. Žil u nás 16 měsíců, ale pak už mu nešlo pomoci. V té době manžel pracoval jako psovod a bylo třeba mu pořídit služebního psa do práce. Tak k nám přišla roční fenka německého ovčáka Bessi z Ptačího hnízda. Bohužel Bessinka po roce tragicky umřela. Vystřídal jí další neměcký ovčák 15-ti měsíční Fox, kterého manžel potřeboval do práce místo Besinky. Dalším novým přírustkem do naší rodiny je opět fenka - štěně leonbergera Hanny April Zařické údolí, která k nám přišla v lednu 2006. Když měla Hanny první štěňátka, tak u nás zůstala její dcera Ewa BO-ZA-PI. No a mimo psů s námi ještě bydlí kočka Filip.

image

 

   Když Hanny měla v dubnu 2010 další štěňátka, tak u nás zůstal pejsek Falco BO-ZA-PI. 
  A zatím jako poslední, když měla Ewa v říjnu 2010 štěňátka, tak u nás 
zůstala Gaia Ewa BO-ZA-PI.

 

 Jestliže je láska nesmrtelná, pak pevně věřím,

že se po smrti setkám se všemi psy svého života,

kdyby pro nic jiného, tak pro to moře lásky, která nás spojovala.

TOPlist